Menu

Skrze rap k afroamerickým dějinám

Zveme Vás na Historickou dílnu s názvem Skrze rap k afroamerickým dějinám, která se uskuteční v pátek 11. 1. 2019 od 10 do 15 hodin na Filozofické fakultě UK v Praze.

Cílem historické dílny, která je určena pro středoškolské pedagogy i vysokoškolské studenty, je ukázat možnosti, které skýtá rap při výuce afroamerických dějin. Myslíme si, že afroamerické dějiny jsou důležitou a zajímavou součástí historie, které ale není věnováno příliš pozornosti. Chceme ukázat, že rap je jedním z médií, pomocí nichž lze toto téma srozumitelnou a atraktivní formou přiblížit mladým lidem, i proto, že jde o žánr, který je stále populárnější a může jim být srozumitelné. Hlavními tématy dílny jsou otroctví, emancipace a gender. Náplní dílny bude práce s texty a audiovizuálními materiály. Texty budou v anglickém jazyce, k dispozici budou i české překlady. Znalost anglického jazyka je však výhodu.

Dílna je koncipována jako otevřený prostor pro sdílení zkušeností a výměnu názorů mezi pedagogy, studenty humanitních oborů i dalšími zájemci z řad veřejnosti, které srdečně zveme k účasti.

Akci připravují studenti Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v rámci platformy Historické dílny.

Registrační formulář

Materiály ke stažení

Materiál 1

Materiál 2

Materiál 3